Përfundon pjesa e parë: Shqipëria në avantazh ndaj Lihtenshtajnit

Kanë përfunduar 45 minutat e para të miqësores që Shqipëria po e luan ndaj Lihtenshtajnit në Hungari.

‘Kuqezinjtë’ kanë shkuar në pushim mes pjesëve me epërsi minimale 1-0, falë golit të shënuar në minutën e 31-të nga Armando Broja i cili u asistua nga Nedim Bajrami.

Shqipëria dominoi tërësisht gjatë kësaj pjese duke rrezikuar në disa raste portën e kundërshtarëve.

Shenjat e para të besuarit e Sylvinhos i dhanë në minutën e shtatë kur rrezikuan me Klaus Gjasulën i cili gjuajti jashtë portës.

Armando Broja shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë ndaj Lihtenshtajnit
Lexo po ashtu Armando Broja shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë ndaj Lihtenshtajnit

Një tjetër rast të mirë për gol e pati edhe Arbër Hoxha i cili në minutën e 22-të iu afrua golit, por gjuajtja e tij u ndal nga portieri kundërshtar.

Mundësi të artë shënimi pati edhe Jasir Asani i cili në minutën e 28-të ishte pranë golit megjithatë gjuajtja e tij shkoi pranë shtyllës.

Mbetet të shihet se çfarë ndryshimesh do të bëjë në formacion përzgjedhësi Sylvinho në pjesën e dytë, por nëse Shqipëria vazhdon të luajë me këtë ritëm pritet të ketë edhe më shumë gola./Telegrafi/

Në një intervistë të jashtëzakonshme, Messi thyen 'konfuzionin' që ka sjellë në futboll stili i Guardiolës

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Sauditët blejnë tetë herë kampionin e Francës dhe 'vjedhin' njeriun kyç nga PSG

Llogaritë e kualifikimit në fazën tjetër, shanset që Shqipëria të kalojë grupin e “ferrit”

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Shqipëria luan ndeshjen vendimtare në grupe ndaj Spanjës - gjithçka që duhet të dini