Shija e përzierjes së jogurtit të freskët dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ 4 – 5 patate të mëdha
▪ 2 lugë vaj
▪ 2 lugë jogurt të dendur
▪ 1 lugë të vogël kripë
▪ ¼ lugë piper apo spec djegës
▪ gjysmë luge mentë
▪ gjysmë luge të vogël temjan

Përgatitja:

Qëroni patatet, pritni në feta dhe qitni jogurtin sipër të përzier me erëza.

Piqeni në tepsi të mbështjellë me letër për pjekje rreth 40 minuta në temperaturë prej 200 gradësh.

Ju bëftë mirë! /Telegrafi/