LAJMI I FUNDIT:

Pasi që Kongresi u paralajmërua se 150 milionë amerikanë mund të infektohen me coronavirus, aeroportet, rrugët dhe parqet zbrazen

Pasi që Kongresi u paralajmërua se 150 milionë amerikanë mund të infektohen me coronavirus, aeroportet, rrugët dhe parqet zbrazen

Ditë më parë kishte qarkulluar një lajm se deri në 150 milionë amerikanë mund të preken nga coronavirusi, e këto pretendime të mjekëve i ka konfirmuar një kongresiste në kohën kur janë rritur shqetësimet se 1,700 raste tashmë janë konfirmuar në SHBA dhe 41 vdekje si pasojë e infeksionit të virusit vdekjeprurës.

Reklama

Kongresistja Rashida Tlaib, ka konfirmuar pretendimet e mjekut të Kongresit amerikan Brian Monahan, i cili u ka thënë ligjvënësve se parashihet që nga 70 deri në 150 milionë qytetarë në SHBA mund të infektohen me coronavirusi

Ajo pranoi se hapësirat publike, aeroportet, rrugët, autostradat tashmë janë zbrazur dhe shumë pak vetura po qarkullojnë. E në këtë situatë paniku, qytetarët ia kanë mësy marketeve që të furnizohen me produkte të ndryshme ushqimore dhe sanitare.

E konfirmon shefi i diplomacisë italiane: Nuk ka të infektuar të rinj nga coronavirusi në “zonën e kuqe”
Lexo po ashtu E konfirmon shefi i diplomacisë italiane: Nuk ka të infektuar të rinj nga coronavirusi në “zonën e kuqe”

Parku Disney dhe Capitoll Hill janë vetëm disa nga vendet e shumta që janë mbyllur për publikun, derisa Broadway tashmë nuk po e frekuentojnë.

Në anën tjetër zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë u kanë kërkuar qytetarëve të ruajnë qetësinë, e ky informacion për infeksion masiv që ishte nxjerrë nga takimi me dyer të mbyllura në Senat gjatë të martës, ku u është thënë se duhet të përgatiten për më të keqen, ka alarmuar qytetarët.

Kongresistja Tlaib kishte pyetur Anthont Faucin, kreun e Institutit Kombëtar për Alergji dhe Sëmundje Ngjitëse, për parashikimin e dhënë nga kolegu i tij në këtë seancë në Dhomën e Përfaqësuesve. Ai tha se rreth 46% e popullatës në SHBA mund të infektohet me virus.

Zëdhënësi i ministrisë së Punëve të Jashtme i Kinës akuzon SHBA-të: Ushtria amerikane mund ta ketë sjellë coronavirusin në Kinë
Lexo po ashtu Zëdhënësi i ministrisë së Punëve të Jashtme i Kinës akuzon SHBA-të: Ushtria amerikane mund ta ketë sjellë coronavirusin në Kinë

E këto lajme kanë alarmuar qytetarët që janë mbyllur nëpër shtëpi dhe disa të tjerë që nuk kanë blerë rezerva të ushqimit po presin në radhë para marketeve, imazhet e shkrepura nëpër SHBA ngjajnë shumë me skenat e filmave apokaliptik të Hollywood-it. /Telegrafi/

Qytetarët e New Yorkut duke blerë edhe ata pak artikuj ushqimor që ka mbetur në një market në Queens
Capitol Hill është mbyllur për vizitorët nga frika e përhapjes së coronavirusit
Mbyllet përkohësisht parku Disneyland – e tëra po bëhet që të shmangen turmat dhe gjasat për përhapje të virusit
Pak njerëz në destinacionin e njohur turistik Fisherman në San Francisco
Dyqanet e zbrazëta dhe zona e pasagjerëve në aeroportin Newark – më saktësisht në terminalin B
Qytetarët e New Yorkut duke blerë artikuj të ndryshëm ushqimor, pas situatës kaotike të krijuar nga coronavirusi
Duke pritur në radhë të gjata brenda një marketi në Brooklyn
Punonjësja e aeroportit duke punuar brenda terminalit të zbrazët të aeroportit ndërkombëtar LAX në Los Angeles
Rrugët e New Yorkut gjysmë të zbrazëta pas lajmit se 150 milionë amerikanë mund të infektohen me coronavirus
Raftet e thata brenda një marketi në New York
Kongresistja Rashida Tlaib duke pyetur Anthony Faucin, kreun e Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive
Anthony Fauci, duke raportuar para ligjvënëse amerikanë

Anulohen aktivitetet kulturore performancat në sallën e operës

Stadiumi Hammond ku janë anuluar ndeshjet e bejsbollit mes Minnesota Twins dhe Baltimore Orioles

Pas rënies së çmimit të derivateve, radha të gjata para pompave në Miami

Në trend Botë

Më shumë
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Dozat e radioterapisë mund të shkurtohen në mënyrë të sigurt për kancerin në prostatë

Dozat e radioterapisë mund të shkurtohen në mënyrë të sigurt për kancerin në prostatë

Botë
Kalo në kategori