LAJMI I FUNDIT:

Pas gjermanëve, Haradinaj sot takon zyrtarin e lartë britanik

Pas gjermanëve, Haradinaj sot takon zyrtarin e lartë britanik

Vizitat e zyrtarëve të lartë ndërkombëtar por edhe botëror në Kosovë, janë shtuar së fundmi e kjo shkaku i taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja si dhe mos vazhdimi i dialogut.

Reklama

Sot për vizitë në Kosovë do të qëndrojë Drejtori i Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore.

Moore do të takohet me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në orën 13:20.

Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm i Kosovës
Lexo po ashtu Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm i Kosovës

Duhet kujtuar se gjatë ditës së djeshme, kryeministri takoi dy këshilltarët kryesorë të kancerlares gjermane Angela Merkel, Jan Hacker dhe Matthias Leuttenberg, të cilët kërkuan nga Haradinaj që ta heq taksën ndaj produkteve serbe.

Ndërkaq javën që lamë pas në Kosovë qëndruan për vizitë edhe zyrtarët e lartë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, të cilët po ashtu kërkuan që taksa të hiqet dhe të vazhdojë procesi i dialogut me Serbinë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme
Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Lajme
Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Lajme

"1000 vjet në dy minuta" - gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Lajme
Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Lajme
Kalo në kategori