Dhoma e Përfaqësuesve ka votuar për fajësimin e presidentit amerikan, Donald Trumpit.

Për këtë të fundit, kjo ishte hera e dytë dhe rasti i vetëm që i ndodh një ngjarje e tillë një presidenti amerikan.

Miratohet rezoluta, Trump një hap larg shkarkimit Miratohet rezoluta, Trump një hap larg shkarkimit

Pak çaste më parë i pari i shtetit të SHBA-ve ka mbajtur një fjalim përmes një video mesazhi të publikuar në llogarinë e Shtëpisë së Bardhë në Twitter, transmeton Telegrafi.

A mund të kandidojë sërish për president Donald Trump? A mund të kandidojë sërish për president Donald Trump?

Ai sërish ka dënuar dhunën në Kongresin amerikan, duke thënë se “dhuna dhe vandalizmi nuk kanë absolutisht vend në vendin tonë dhe asnjë vend në lëvizjen tonë”.

Trump nuk bëri asnjë referencë për fajësimin që i bërën ligjvënësit amerikan në Dhomën e Përfaqësuesve. /Telegrafi/