LAJMI I FUNDIT:

Pamjet amatore shfaqin panikun e krijuar brenda kolegjit në Krime, pas të shtënave të para ku humbën jetën 20 persona (Foto/Video)

Pamjet amatore shfaqin panikun e krijuar brenda kolegjit në Krime, pas të shtënave të para ku humbën jetën 20 persona (Foto/Video)

Një video amatore e filmuar me telefon të mençur shfaq momentin kur studentët vrapojnë shkallëve të kolegjit për t’i shpëtuar plumbave të kolegut të tyre, i cili qëlloi për vdekje 20 persona dhe mbi 68 tjerë plagosi.

Sulmi i përgjakshëm që ndodhi në qytetin Kerch në Krime, ishte shkaktuar nga 18-vjeçari Vladislav Roslyakov, i cili pasi shkrepi plumbat e parë studentët janë parë duke vrapuar nëpër korridore e shkallëve që t’i shpëtojnë plumbave, transmeton Telegrafi.


Në mesin e viktimave janë 15 studentë nga mosha 15 deri në 19-vjeç si dhe 5 profesorë. Ndërkaq sipas autoriteteve të sigurisë sulmi është cilësuar si vrasje masive e jo si sulm terrorist siç ishte menduar në fillim.

Autori i masakrës që me vete kishte pushkë të kalibrit të ndryshëm, besohet se kishte bërë edhe një bombë artizanale me të cilën kishte dëmtuar disa dyer dhe dritare.

Profesori Vladislav Miroshnikov, ka pranuar se viktimat kishin sakrifikuar veten që t’i shpëtojnë shokët dhe shoqet e tyre që patën rastin të ikin nga plumbat. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sekuestrimi i anijes 'izraelite': Irani i dërgon mesazh aleatëve të Izraelit

Sekuestrimi i anijes 'izraelite': Irani i dërgon mesazh aleatëve të Izraelit

Azia
A po fillon përshkallëzimi i luftës në Lindjen e Mesme - Irani konfiskon një anije “të lidhur me Izraelin”, reagon Tel Avivi

A po fillon përshkallëzimi i luftës në Lindjen e Mesme - Irani konfiskon një anije “të lidhur me Izraelin”, reagon Tel Avivi

Azia
Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Australia
Irani po pozicionon mjetet ushtarake

Irani po pozicionon mjetet ushtarake

Azia
Përfundon operacioni i shpëtimit pas aksidentit në një teleferik në Turqi - detajet dhe pamjet e fundit nga vendi i ngjarjes

Përfundon operacioni i shpëtimit pas aksidentit në një teleferik në Turqi - detajet dhe pamjet e fundit nga vendi i ngjarjes

Turqia
Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Australia
Kalo në kategori