LAJMI I FUNDIT:

Ora tjetër Pixel e Google mund të ketë një “jetë më të gjatë” baterie

Ora tjetër Pixel e Google mund të ketë një “jetë më të gjatë” baterie

Gjenerata e ardhshme e Pixel Watch, ora inteligjente e Google, do të ketë jetëgjatësi më të mirë të baterisë.

Reklama

Veç kësaj, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ajo do të ketë disa veçori të përcjelljes së shëndetit dhe jo vetëm.

Kjo madje do të jetë më e mirë edhe nëse krahasohet me Pixel Watch origjinale, e cila fitoi një çmim CNET’ Choice Editors’ Choice Award vitin e kaluar dhe ofron afërsisht një ditë jetëgjatësi të baterisë me ekranin e fikur.

Raportimet shtojnë se Pixel Watch i ri do të ketë veçori të gjurmimit të shëndetit që pasqyrojnë Fitbit Sense 2.

Për më tepër, Pixel Watch 2 do të mundësohet nga një çip Qualcomm Snapdragon W5. /Telegrafi/