Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm dhe më i duhuri për t’i kushtuar rëndësi shëndetit tonë.

Anëtarja e grupit Maniakë t’Kuzhinës në Facebook, Valbona Shahini, sjell recetën e përkryer për mëngjesin e përkryer i cili konsiston nga vezët 100% BIO nga REA-s.

Ajo për blerjen e përbërësve të saj po ashtu konfirmoi se e bëri “online” çka është një traditë në ndryshim e sipër nga shopingu klasik nëpër markete, duke porositur online në Begmart.com.

Receta dhe postimi i Valbona Shahinit: 

Sot për mëngjes – Omlet

– Për omletin nevojiten 5 vezë të cilat i preferoj të jenë 100% BIO nga REA-s
Kaqkavall
Kubëza të Sallamit që i preferoj të jenë POLI – e vetmja sallamë që është 90% me përbërje të mishit të Pulës! 
Virshlle
Djath “Happy Cow”
Tranguj në Turshi
Ullinj
Krem Tzatziki

“Mëngjeset si ky m’knaqin, e ma së shumti m’knaqi fakti që nuk prita në rend në market me hupë kohë e mu rreziku prej virusit – por të gjithë përbërësit i gjeta në Begmart.com. Edhe transporti ish falas me automjete frigoriferike.

Provojeni dhe ndreçjani vetes ditën”, ka shkruar Valbona në postimin e saj.