LAJMI I FUNDIT:

Olivier Cadic për vizitë në Kuvendin e Maqedoninë

Olivier Cadic për vizitë në Kuvendin e Maqedoninë

Senatori francez dhe përfaqësues i francezëve që jetojnë jashtë shtetit të Francës, Olivier Cadic, sot do të realizoj takime në Kuvendin e Maqedonisë.

Kadik do të ketë takim edhe me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferin, me kryetarin e Këshillit Kombëtar për eurointegrime, Nikolla Poposki dhe me Pançe Ivanov kryetarin e grupit të deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë për bashkëpunim me Kuvendin e Republikës së Francës.

Ditën e shtunë senatori francez do të vizitojë varrezat e ushtarëve francez në Shkup dhe do të vendos kurora lulesh për nder të ushtarëve francez të cilët kanë humbur jetën në territorin e Maqedonisë gjatë kohë së luftës së parë botërore. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Protestat e dhunshme ndaj KFOR-it në Zveçan, arrestohet një serb i kërkuar nga policia

Protestat e dhunshme ndaj KFOR-it në Zveçan, arrestohet një serb i kërkuar nga policia

Lajme
'Subvencionet 1', i akuzuari mohon të jetë ai në videot për të cilat Prokuroria pretendon se është duke pranuar ryshfet

'Subvencionet 1', i akuzuari mohon të jetë ai në videot për të cilat Prokuroria pretendon se është duke pranuar ryshfet

Drejtësi
Shqiptari shpallet në kërkim në Turqi, akuzohet për “fyerje të Islamit”

Shqiptari shpallet në kërkim në Turqi, akuzohet për “fyerje të Islamit”

Lajme
Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Lajme
Kurti viziton Portin e Hamburgut, i kërkon Gjermanisë skanerë me rreze X për ta rritur sigurinë në kufijtë e Kosovës

Kurti viziton Portin e Hamburgut, i kërkon Gjermanisë skanerë me rreze X për ta rritur sigurinë në kufijtë e Kosovës

Lajme
Kurti takohet me Plenkoviqin gjatë pushimit të pjesës së parë mes Shqipërisë e Kroacisë

Kurti takohet me Plenkoviqin gjatë pushimit të pjesës së parë mes Shqipërisë e Kroacisë

Lajme
Kalo në kategori