0Shares

OBRM-PDUKM-ja ka reaguar ndaj huamarrjeve të Qeverisë së tanishme, duke e akuzuar se kjo Qeveri funksionon vetëm me mekanizmin e huamarrjes, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tyre, nga fillimi e deri tani, Qeveria Zaev ka marrë gjithsej 636 milionë euro, siç thonë, përfshi 36 milionë euro të sotme.

Kjo parti deklaron se huamarrja bëhet në mënyrë të pakontrolluar dhe të pabazë, dhe se qytetarët nuk kanë dijeni se për çfarë merren këto para hua, ndërsa do të duhet të paguajnë interes.

Njiherit, OBRM-PDUKM-ja e thërret Qeverinë që të mos vazhdojë me huamarrje tjera./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)