LAJMI I FUNDIT:

OBRM-PDUKM: Gjykata t’i vlerësoj faktet gjatë vlerësimit të ankesave të Janakieskit dhe Bozhinovskit

OBRM-PDUKM: Gjykata t’i vlerësoj faktet gjatë vlerësimit të ankesave të Janakieskit dhe Bozhinovskit

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM tonë se në Gjykatën e Apelit ku gjyqtarët kanë përgjegjësi për atë se në çfarë drejtim do të shkoj gjyqësori i Maqedonisë: A do të ngrihet mbi gjendjen dhe urdhrat politik ose do të zhytet në fund me mbështetjen e persekutimeve politike që po zhvillohet në Republikën e Maqedonisë.

“Gjatë vendimit për paraburgim të Mile Janakieskit dhe Kiril Bozhinovskit, gjyqtarët në Gjykatën e Apelit duhet të udhëhiqen nga faktet”, thonë nga OBRM-PDUKM.


Nga OBRM-PDUKM thonë se caktimi i vendimit për paraburgim për tërë viti për njerëzit të cilët nuk kanë shkelur masat e caktuara më herë është ngjarje e pastër e motivuar politikisht.

Nga atje shtojnë se gjyqtarët për këtë rast me të vërtet kanë detyrë, se a do të lënë diçka nga demokracia në Republikën e Maqedonisë, apo do të qëndrojë ndër këmbët e vullnetit politik./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Drejtësi
Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Shëndetësi

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Kronika e Zezë
E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

Kronika e Zezë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Kalo në kategori