Pos përbërësve të përmendur, në ushqim mund të përzieni edhe çervish në mënyrë që të bëhet më e dendur

Gjithashtu, me suxhuk dhe mish të thatë, kjo gjellë shkon shumë mirë me pure patatesh, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 qepë;
– 100 g mish të thatë;
– 500 g lakra turshi;
– 500 g fasule;
– 2 lugë spec të kuq të bluar;
– 3 fletë dafine;
– kripë;
– piper
– piper
– pak hudhër

Përgatitja:

Grini qepën dhe fërgojeni në vaj. Shtoni mishin e thatë të grirë, fërgoni pak dhe shtoni lakrën turshi, specin e kuq dhe përzieni.

Lakrën lini të ziej një kohë, pastaj qitni pak ujë vetëm sa për ta mbuluar dhe shtoni specin e kuq dhe fletët e dafinës.

Lëreni të ziejë rreth 20 minuta.

Shtoni më shumë ujë dhe ziejini shkurt, pastaj shtoni fasulet e kulluara që keni gatuar më parë.

Ziejini edhe pesë deri në dhjetë minuta, pastaj shërbejeni me sallam ose mish të thatë. /Telegrafi/