LAJMI I FUNDIT:

Një delegacion turk për vizitë në ‘Postat e Maqedonisë’ për shërbimin ‘tregtia elektronike’

Një delegacion turk për vizitë në ‘Postat e Maqedonisë’ për shërbimin ‘tregtia elektronike’

Një delegacion i Postës turke, i udhëhequr nga drejtori i Sektorit për marrëdhënie ndërkombëtare Xhandan Shenjuz sot është për vizitë në ‘Postat e Maqedonisë’ me qëllim që të fillojë me sjelljen e shërbimit ‘tregtia elektronike’, përcjell Telegrafi Maqedoni nga AIM.

Drejtori i përgjithshëm të Postës së Maqedonisë, Faadis Rexhepi, me të cilin biseduan për implementimin e këtij shërbimi, ndërsa gjatë ditës së sotme do të kenë edhe disa mbledhje me përfaqësuesit e shërbimeve të ‘Postës së Maqedonisë’.


Vizita e delegacionit turk vijon pas nënshkrimit të Memorandumit për bashkëpunim mes drejtorit të përgjithshëm të Postës së Maqedonisë, Faadis Rexhepi dhe drejtorit të përgjithshëm të Postës së Turqisë, Kenan B., në Stamboll në tetor të vitit 2016. Qëllimi i Memorandumit është zhvillimi i tregtisë elektronike, cilësia e shërbimit, shërbimet financiare-postare, këmbimi i informatave dhe formimi i grupeve projektuese mes dy drejtorive postare. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Komunat
Kalo në kategori