LAJMI I FUNDIT:

Një adoleshent i vdekur dhe tre të tjerë të plagosur, pas të shtënave në mes të një ngjarje në një rrugë të Washington, DC

Një adoleshent i vdekur dhe tre të tjerë të plagosur, pas të shtënave në mes të një ngjarje në një rrugë të Washington, DC

Disa pamje të publikuara në rrjetet sociale thuhet se tregojnë njerëzit duke ikur nga të shtënat me armë zjarri që shpërthyen në një festival muzikor.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia tha se një djalë 15-vjeçar u qëllua për vdekje dhe tre të rritur, përfshirë një oficer policie, u plagosën në të shtënat në një rrugë në Washington D.C.

Oficeri i plagosur dhe të rriturit e tjerë po shëroheshin në spitale, u tha gazetarëve shefi i policisë metropolitane Robert J. Contee.

Mediat sociale kishin promovuar një ngjarje muzikore falas të njohur si Moechella dhe disa qindra njerëz po mblidheshin në zonë rreth orës 18:00, tha Contee.

Policia mbërriti për të ndihmuar turmën dhe njerëzit qëndruan kryesisht në trotuare ndërsa muzika luhej nga një kamion, tha ai.

Por më pas shpërtheu një zënkë dhe më pas një incident bëri që njerëzit të shpërndaheshin.

Policia e mbylli tubimin, tha ai, sepse ngjarja dukej se ishte bërë e pasigurt. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Evropa
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Kalo në kategori