Myrto Uzuni shkëlqen me Granadan, shënon dy gola dhe dhuron një asistim

Myrto Uzuni është kthyer në emrin më të diskutuar të La Liga 2, duke kryesuar renditjen e golashënuesve të këtij kampionati, ndërsa ku në nëntë ndeshje ka realizuar tetë gola dhe ka dhënë një asistim.

Sulmuesi shqiptar luajti për plot 65 minuta dhe ishte protagonist absolut në takimin e javës së 10 të La Liga 2 për Granadan, që fitoi me 5 -0 ndaj Gijon në “Estadio Nuevo Los Carmenes”.

Në minutën e 6’ ishte Uzuni i dhuroi një super asistim për Puertas, që e dërgoi topin në rrjetë me një goditje me kokë, duke zhbllokuar rezultatin.

Më pas në minutën e 27’ sulmuesi shqiptar Uzuni e dërgoi topin në rrjetë me një goditje me kokë, që ishte i pari në këtë ndeshje.

Në pjesën e dytë vendasit do të realizonin edhe tre gola të tjerë. Uzuni shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për ekipin e tij, që ishte një perlë e vërtetë në minutën e 50’.

Jose Callejon dhe Perea shënuan edhe nga një gol në këtë fitore.

Trajneri Aitor Karanka vendosi që ta nxirrte Myrto Uzunin në minutën e 65’ nga fusha e lojës.

Pas javës së 10-të Granada ngjitet në vend të pestë me 17 pikë, teksa Gijon zbret në vend të nëntë me 15 pikë. /Telegrafi/

Barcelona do të tentojë transferimin e yllit të Bayernit të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit

"Nga kthimi te Kosova, te ëndrra për të luajtur te Barcelona" - Edon Zhgrova flet rreth temave të nxehta

Real Madridi vendos të bëjë diçka që nuk e ka bërë që pesë vite pas lëndimit të Carvajal

Tifozët e Man United po kërkojnë shitjen e një lojtari pas paraqitjes së dobët ndaj Aston Villës

Inter Miamit po i lejohet të thyejë një rregull të rreptë të MLS falë Messit

Kosova shkëlqen dhe sundon në Kampionatin Ballkanik në xhudo: Katër të arta, të parët me medalje