Një multimilioner i “vetmuar” është në kërkim të një “kandidateje të përshtatshme” me të cilën do të mund të martohej dhe të krijonte familje, pasi për shumë vite ishte fokusuar në karrierë dhe biznes që i solli miliona funte.

Andy Scott, 41-vjeç, nga Portsmouth, që ka një pasuri prej 25 milionë funteve, shpreson se do ta “gjej një person të veçantë” që është e lirë dhe me të cilën do të mund të kalonte pushimet verore, duke lundruar me jaht nëpër Mesdhe dhe gjatë dimrit duke skijuar nëpër alpe, transmeton Telegrafi.

Biznesmeni njëherit pronar i kompanisë me seli në Londër, REL Capital, kohë më parë ka qenë i martuar”, por tani dëshiron të takojë një vajzë më modeste (me këmbë në tokë) me të cilën do të mund të kalonte pjesën tjetër të jetës.

Andy është në kërkim të një femre të suksesshme dhe të pasur, pasi barazia në një lidhje ka shumë rëndësi të madhe për të. /Telegrafi/