Mrekullia e nëntë radhazi për Chelsean (Video)

Lideri aktual i Ligës Premier, Chelsea, ka vazhduar me fitore këtë edicion në Ligën Premier.

Skuadra e Antonio Contes ka mposhtur West Bromwich Albion me rezultat minimal 1-0 falë një goli nga Diego Costa.

Chelsea kërkonte golin që nga minuta e parë, mirëpo portieri mysafir Foster ishte në ditën e tij më të mirë.

1481461354074_lc_galleryimage_chelsea_s_ngolo_kante_sec

Raste të mira shënimi kishte Eden Hazard dhe Diego Costa në pjesën e parë por që pa arritur ta dërgojnë topin në rrjetë.

Ndërkohë edhe mysafirët u treguan të rrezikshëm në 45 minutat e parë.

Sulmuesi Chris Brunt rrezikoi por pa sukses.

Ndërkohë një goditje e fortë ishte nga gjuajtja e lirë nga David Luiz por pa sukses.

luiz

Në pjesën e dytë, Chelsea tregoi se po kërkonte tri pikë dhe arriti të shënoi edhe golin e parë.

Ishte sulmuesi spanjoll, Diego Costa që shënoi në minutën e 76-të pas një depërtimi individual në zonë.

1481463620017_lc_galleryimage_chelsea_s_diego_costa_sco

Pas kësaj fitore, Chelsea vazhdon të mbetet lider në Ligën Premier, me 37 pikë të tubuara, tri më pak se Arsenali në pozitën e dytë.

Fitorja ndaj WBA ishte e nënta radhazi në këtë edicion për Chelsean.

Javën tjetër skuadra e Antonio Contes do të përballet në udhëtim me Sunderlandin. /Telegrafi/

Real Madridi kishte vetëm dy objektiva të tjerë në verë - kishte arsye të forta pse u tërhoq

Miliona euro pagë dhe bashkëlojtar me yjet francezë - Mario Mitaj drejt Al Ittihadit

Stadiumi

Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur në ndeshjen hapëse të Kosovës ndaj Rumanisë

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Pse Osimhen duhet të nënshkruajë kontratë të re me Napolin përpara se të kalojë te Galatasaray