0Shares

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) bën të ditur se në lidhje me zhvillimet në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të këtij viti, janë ngritur edhe dy padi penale tjera, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Bëhet fjalë për A.B (60) nga Tetova dhe A.SH (22) nga Shkupi, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale të ”pjesëmarrjes në turmë që do të pengojë personin zyrtar në kryerjen e detyrës zyrtare”.

Janë siguruar video inçizimet, ndërkaq personat janë marrë në pyetje dhe janë liruar. Aktivitetet për ndriçimin e plotë të rastit vazhdojnë më tej./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)