Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se në mëngjese parashihet ngrica të ketë ngrica të dobëta.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/