Nuk është hera e parë që vajzat inspirohen nga veshjet e princeshës Diana.

Lajmet tregojnë se aktorja e “Twilight”, Kristen Stewart, e cila shpeshherë u inspirua nga veshjet e saj, do të marrë rolin e princeshës së ndjerë në një projekt.

Vendimi i zgjedhjes së aktores ka shkaktuar debate në rrjetet sociale. Disa persona nuk janë aq të sigurt se Kristen mund ta luajë rolin e princeshës, por të tjerë mendojnë se Stewart është e duhura për këtë rol.

Nuk do të jetë hera e parë që Diana do të portretizohet në ekran. Naomi Watts mori rolin në 2013, dhe Emma Corrin po e luan atë në serialin “The Crown”.

Por, sa u përket veshjeve të Kristen Stewart, këto janë disa nga momentet kur ajo u inspirua nga stili i veshjes së Princeshës Diana:

/Telegrafi/