Në kontrast të mprehtë me trendet që ka kohë që janë në modë, të famshmet si Kim Kardashian dhe Maisie Williams po zbardhin vetullat.

Lizzo ishte e fundit që ka eksperimentuar me një ndryshim dramatik të ngjyrosjes, duke rekrutuar artistin e grimit Alexx Mayo për të transformuar vetullat e saj në fillim të javës së kaluar.

“Ne vazhdimisht kemi këtë ‘parking’ të ideve dhe kjo ishte diçka që unë kam dashur të bëj për një kohë”, tha Mayo. “Disa ditë më parë, gjeta këtë imazh të një supermodele të viteve ’90 … Unë ia tregova asaj dhe ajo e donte atë, kështu që unë i thashë asaj, ‘Unë mendoj se është koha’”.

Reklama
@thealexxmayo

BLEACHED BROWS on @lizzo #makeup #bleachedeyebrows #lizzo #platinumblonde #beauty

♬ original sound – Alexx Mayo

Kur erdhi koha për të parë pamjen e saj të re, pop ylli nuk mund t’u besonte syve – ose vetullave të saj. “Reagimi i saj i parë ishte, ‘WOW! Unë nuk kam vetulla!’”, tha me shaka Mayo. Duke shtuar se ylli menjëherë u ndje shumë editoriale.

Reklama

Lizzo nuk është e vetme në zhytjen në vetulla pothuajse të padukshme, pasi Katy Perry eksperimentoi me pamjen në maj për të kompletuar kostumin e saj Tinker Bell në “American Idol”.

Si me shumicën e tendencave të bukurisë, Kim Kardashian ishte gjithashtu ndër të parat që provoi trajtimin. Ylli, kishte provuar vetullat bionde për një fushatë të fundit Skims, e rrethuar nga modele që shfaqin të njëjtën pamje tronditëse.

Reklama
Kim Kardashian zbardh vetullat, duket krejtësisht ndryshe në rezultatin përfundimtar Kim Kardashian zbardh vetullat, duket krejtësisht ndryshe në rezultatin përfundimtar

Alexx Mayo paralajmëron se nëse doni t’i bashkoheni trendit duhet të keni kujdes dhe mos t’i lyeni shpesh pasi mund të mbeteni pa vetulla. /Telegrafi/