Milani mposhtet nga Spezia, rrezikon vendin në Ligën e Kampionëve

Spezia ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 35-të të Serie A.

Pjesa e parë foli më shumë për Milanin, që rrezikoi me Sandro Tonalin dhe Theo Hernandezin, por që nuk e qëlluan cakun.

Në fundin e ndeshjes Spezia u bë më serioze dhe arriti që të krijojë raste para portës së Milanit.

Zhvillohej minuta e 75-të, kur Przemyslaw Wisniewski ishte në vendin e duhur dhe në kohën e duhur për të shënuar për 1-0.

Dilema e fituesit u zgjodh në minutën e 85-të, kur Salvatore Esposito shënoi super gol nga goditja e dënimit për 2-0.

Milani pas kësaj humbje mbetet në vendin e pestë me 61 pikë, ndërsa Spezia me 30 pikë është e 18-ta. /Telegrafi/

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

"Është e mundur që ky të jetë sezoni im i fundit në Liverpool" - Salah jep sinjale largimi

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin