Njerëzit në gjithë botën presin me padurim mbrëmjen Met Gala e cila do të mbahet sonte, por e gjithë ajo vetëm për të parë se si yjet sivjet janë përgatitur për njërën ndër festat më të popullarizuara të modës

Met Gala mbahet nga viti 1948, ndërkaq dikur kjo ngjarje është quajtur Instituti Gala Maskenbal, transmeton Telegrafi.

Rëndësia e saj, pa marrë parasysh emrin, nuk po zbehet. Yjet botërore adhurojnë të jenë të ftuara në këtë ngjarje dhe të bartin modelet më interesante të kreatorëve të njohur.

Met Gala vërtet lejon që të tregohet imagjinata e stilit. Megjithatë, shumica edhe e teprojnë, andaj u nënshtrohen ekstravagancës. Ka edhe veshje të cilat mbahen në mend si më seksi se kurrë më parë.

Anja Rubik 2012

Manekinia polake para gjashtë vjetësh ka tërhequr vëmendjen madje me zinxhir dhe dekolte rrëshqitëse. Ka rrezikuar që intimet të duken nga të gjitha anët, mirëpo kjo fatmirësisht nuk ka ndodhur.

Beyonce 2015

Para katër vjetësh, këngëtarja e famshme është shfaqur në mbrëmjen Met Gala në fustan të tejdukshëm, në të cilin kanë qenë të vendosur stoli të tilla që të mbulojnë vetëm zonat më intime. Fansave nuk u ka pëlqyer edhe aq shumë.

Jennifer Lopez 2015

Diçka ngjashëm me kreacionin, vetëm diç më pak “guxim” e ka bartur atë vit edhe Jennifer Lopez. Fustani i tejdukshëm ka zbuluar çdo gjë pos asaj kryesore.

Madonna 2016

Kreacioni të cilin e ka bartur Madonna para tre vjetësh. I dukej prapanica, por as sisët nuk ishin i kursyer. Në të vërtetë, në to ka pasur vetëm kopsa të vogla mbi thimtha.

Nicki Minaj 2016

Pos dekoltesë provokuese, në vitin 2016, Nicki Minaj ka tërhequr vëmendjen edhe me tilin i cili mbulonte vithet e saj, përkatësisht gjithë zonën intime. Fansat kanë qenë të ngazëllyer.

Bella Hadid 2017

Bella Hadid para dy vjetësh në tepihun e kuq Met Gala është shfaqur në kreacionin i cili zbulon mu çdo gjë. Përfundimisht ka treguar që nuk turpërohet për trupin e saj.

Kylie Jenner 2017

Kylie Jenner ka befasuar të gjithë adhuruesit pikërisht me sa rroba është shfaqur në mbrëmjen Met Gala 2017. Nga ajo është pritur më shumë lakuriqësi, mirëpo ajo ka zgjedhur fustanin sfidues, i cili mbulon mjaftueshëm.

Miley Cyrus 2018

Vjet ishte e vërejtur Miley Cyrus me prerje të thellë deri te vithet, mirëpo edhe po ashtu me dekolte të thellë. Megjithatë, të gjitha zonat intime kanë qenë të mbuluara.

Kim Kardashian 2018

Kim ka qenë glamuroze vjet në fustan të artë. Edhe pse çdo gjë ishte e ngjitur ngushtë për trupi, ka magjepsur fansat me zgjedhjen e saj të tualetit.

/Telegrafi/