0Shares

Boronica dhe rrushi janë aleate të padiskutueshme për të ruajtur elasticitetin e lëkurën së fytyrës suaj.

Nevojiten: 1 filxhan boronica, 1 filxhan rrush të kuq, 2 lugë lëng grejpfruti.

Përgatitja: Përgatiteni një pastë nga këta përbërës, qiteni në një enë me kapak dhe ftoheni në frigorifer për 45 minuta.

Më pas qiteni këtë masë në fytyrë, duke evituar hapësirën rreth syve.

Mbajeni 15 minuta, e më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)