LAJMI I FUNDIT:

I ka studiuar personat e pasur për 5 vite, ka zbuluar se ata e shmangin një lloj të njerëzve

I ka studiuar personat e pasur për 5 vite, ka zbuluar se ata e shmangin një lloj të njerëzve

Fakti se me kë shoqërohesh ka më shumë rëndësi sesa që mendoni.

Reklama

Në fakt, shoqëria juaj mund të ketë ndikim të madh në të ardhurat tuaja, transmeton Telegrafi.

Pas analizimit të shprehive ditore të personave të pasur për pesë vite, autori Thomas C. Corley ka zbuluar se ata e shmangin një lloj të personave: pesimistët.

“Milionerët janë shumë të kujdesshëm sa i përket shoqërisë. Ju jeni të suksesshëm po aq sa njerëzit me të cilët shoqërohesh shpesh”, shkruan Corley.

Të pasurit gjithmonë janë në kërkim të individëve ambiciozë, optimistë, entuziastë dhe në përgjithësi me pikëpamje pozitive mendore.

Suksesi afatgjatë është i mundshëm vetëm atëherë kur keni pikëpamje pozitive, prandaj negativitetin duhet ta shmangni në çdo masë.

Mbani mend, negativiteti do t’ju pengojë në arritjen e suksesit. Shmangni pesimistët dhe filloni të shoqëroheni me optimistë! /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

Bëje vet
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Dëshironi një zyrë pa nervozizëm? Bëjeni vetëm një gjë

Dëshironi një zyrë pa nervozizëm? Bëjeni vetëm një gjë

Lifestyle
Edhe kur janë duke fjetur, kafshët tona na dëgjojnë dhe dallojnë atë që themi

Edhe kur janë duke fjetur, kafshët tona na dëgjojnë dhe dallojnë atë që themi

Kërshëri
Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Aktivitete sportive
Kalo në kategori