LAJMI I FUNDIT:

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Një makinë larëse mund të konsumojë shumë energji elektrike, por nëse ndiqni këtë këshillë, fatura e energjisë elektrike do të jetë shumë më e ulët për ju.

Lavatriçja mund të përdorë dy herë më shumë energji elektrike vetëm për shkak të një gabimi që bëjmë të gjithë.


Çdo paketë detergjenti tregon saktësisht se sa duhet të shtoni në makinë, por shumica e teprojnë.

Sasia e madhe e detergjentit dëmton rrobat, por gjithashtu rrit në mënyrë drastike faturën tuaj të energjisë elektrike.

Fillimisht duhet theksuar se nëse vendosni shumë detergjent nuk do të thotë se rrobat tuaja do të lahen më mirë, edhe pse shumica mendojnë kështu, ndaj njerëzit e teprojnë dhe në realitet dëmtojnë jo vetëm makinën por edhe rrobat, thotë ekspertja e lavandarisë, Mary Gagliardi.

Përveç lënies së njollave të bardha në rroba, sasia e madhe e detergjentit mund të dëmtojë edhe kanalet e kanalizimeve, që do të thotë se mbetjet e detergjentit do të vendosen më shumë në to dhe makina do të përdorë dy herë më shumë energji elektrike. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

A e dini se...
Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Lifestyle
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Rrobat mund të kthehen siç ishin pa shumë lodhje dhe mund

Rrobat mund të kthehen siç ishin pa shumë lodhje dhe mund

Bëje vet
Kalo në kategori