LAJMI I FUNDIT:

Majmuni “rrëmben” qenin nga tarraca e një apartamenti në Indi

Majmuni “rrëmben” qenin nga tarraca e një apartamenti në Indi

Ky është momenti kur një majmun arrin ta “rrëmbejë” një qen të vogël nga tarraca e një apartamenti.

Reklama

Qeni i vogël bardhë e zi “rrëmbehet” nga majmuni, që ishte dy herë më i madh dhe ngjarja ndodhi në Parkota të Jaipur, Indi, transmeton Telegrafi.

Ky moment u filmua nga kalimtarët e rastit, që qëndronin matanë rrugës dhe panë majmunin duke “rrëmbyer” qenin nga tarraca dhe përmes kulmit largohet me të.

E pavarësisht që qeni mundohej të lëvizte, pa ndonjë sukses. Majmuni e mori dhe e dërgoi në kulmin e një ndërtese katërkatëshe.

Duket se majmuni kishte vërejtur kalimtarët që e shikonin, pasi vazhdimisht kthehej prapa për të parë nëse akoma po e vështronin. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Fun
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Kalo në kategori