LAJMI I FUNDIT:

Mahnitën botën e modës: Këpucët flamengo të Moschinos pothuajse janë shitur

Mahnitën botën e modës: Këpucët flamengo të Moschinos pothuajse janë shitur
(Foto: Moschino)

Këpucët flamengo nga brendi i modës Moschino, pothuajse janë shitur pasi u shfaqën në treg.

Reklama

Çmimi i një palë të këpucëve të tilla të pazakonta është 835 euro, ndërsa duke gjykuar nga dyqani zyrtar në internet, aktualisht janë të disponueshme vetëm në madhësitë 38 dhe 40.

Drejtori kreativ i kësaj marke, Jeremy Scott, për koleksionin pranverë/verë të këtij viti, është frymëzuar nga një aksesor i domosdoshëm për festat verore në pishina dhe plazhe.

View this post on Instagram

A post shared by Moschino (@moschino)

Ai e prezantoi këtë koleksion në shtator të vitit të kaluar në Javën e Modës në Milano, kur e nisi sfilatën me kombinime të zeza dhe të kuqe të zbukuruara me zemra. Më pas vijuan krijimet me motive lulesh dhe një sërë xhaketash neoni.

Pushtojnë me dizajn dhe rehati: Këpucët elegante pranverore që tash e 66 vjet janë ende hit
Lexo po ashtu Pushtojnë me dizajn dhe rehati: Këpucët elegante pranverore që tash e 66 vjet janë ende hit

Në fund vëmendjen më të madhe e tërhoqi koleksioni i frymëzuar nga festat verore, për pishinën dhe detin.

Morën vëmendjen në veçanti një palë këpucë rozë me flamengo në pjesën e sipërme të tyre, të cilat kënaqën botën e modës, ndaj nuk është për t’u habitur që ato janë pothuajse të shitura në treg. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Prindërit tregojnë një truk të pazakontë që e bën foshnjën të ndalojë së qari menjëherë

Prindërit tregojnë një truk të pazakontë që e bën foshnjën të ndalojë së qari menjëherë

Bebja këtu
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Moda
Tri gjërat që asnjëherë nuk duhet t’ia kërkoni burrit

Tri gjërat që asnjëherë nuk duhet t’ia kërkoni burrit

Në çift
Kalo në kategori