Mëlçia e dhjamosur ose siç njihet ndryshe Steatoza Hepatike është sëmundje e cila karakterizohet me grumbullim anormal të yndyrave në mëlçi.

Shpesh problemi është pa simptoma dhe nuk e dallojmë për vite me radhë ndërsa dëmtimet janë në proces të vazhdueshëm, e në raste të tjera shkakton lodhje e rraskapitje, dhimbje në pjesën e epërme të djathtë të abdomenit etj.

Përveç humbjes së peshës së tepërt, mjekët rekomandojnë edhe suplemente natyrale me silimarinë, artichokë, glutation e antioksidantë të tjerë, përbërës këta që i gjeni edhe në Liveril, formulën angleze për mëlçi të shëndetshme.

Liveril kombinon ekstraktet bimore silimarinë e artichoke me antioksidantë të fortë si glutationi, koenzima Q10, L karnitina, ornitina, inositoli, kolina, lizina, së bashku me vitamina e minerale të cilat detoksikojnë dhe rigjenerojnë qelizat e mëlçisë.

Prodhohet në Angli nga Vitabiotics, kompani me traditë 50 vjeçare dhe fituese e çmimit Vula e Mbretëreshës Angleze, e cila shtrihet në mbi 110 shtete të botës.

Fatmirësisht produktin mund ta gjeni nëpër të gjitha barnatoret në Kosovë, e efektin e tij e pohojnë edhe doktorët e farmacistët vendor e ndërkombëtar.