LAJMI I FUNDIT:

KRU ‘Prishtina’: Uji në liqenet e Batllavës dhe Badocit është nën nivelin maksimal

KRU ‘Prishtina’: Uji në liqenet e Batllavës dhe Badocit është nën nivelin maksimal

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për gjendjen me ujë në liqenet e Batllavës dhe Badocit.

Reklama

Sipas KRU-së, gjendja është nën nivelin maksimal të kapërderdhjes, përcjell Telegrafi.

“Niveli i ujit në liqenin e Batllavës sot është 1.19 metra nën nivelin maksimal të kapërderdhjes, ndërsa Badoci me 7.65 metra”, thuhet në njoftimin e KRU-së.

Po ashtu, kompania thotë se gjatë inspektimeve të terrenit janë zënë me dhjetëra kyçje ilegale

“Javën e fundit, përgjatë inspektimit të terrenit janë zënë me dhjetëra kyçje ilegale. Keni parasysh, kyçjet ilegale dhe mospagesa e faturave të ujit, faktorët kyç në rrezikimin e furnizimit me ujë të pijshëm”, përfundon kompania. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Hapja e Cinestar Megaplex në Prishtina Mall! Sot në ora 15 kinemaja më e madhe dhe më e bukur në Evropën Juglindore hap dyert

Hapja e Cinestar Megaplex në Prishtina Mall! Sot në ora 15 kinemaja më e madhe dhe më e bukur në Evropën Juglindore hap dyert

Cinestar
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
Shije e nivelit botëror në Prishtinë me 6 dhe 7 maj – Zgjidhje për çdo Chef

Shije e nivelit botëror në Prishtinë me 6 dhe 7 maj – Zgjidhje për çdo Chef

Frigo Deluxe
A e dini cili ishte vizatimi më i madh në Kosovë për festën e 1 Qershorit

A e dini cili ishte vizatimi më i madh në Kosovë për festën e 1 Qershorit

Viva Fresh Store
6 cent zbritje në të gjitha pikat e Petrol Company

6 cent zbritje në të gjitha pikat e Petrol Company

Petrol Company
Kalo në kategori