LAJMI I FUNDIT:

KRU ‘Prishtina’ paralajmëron reduktime të ujit të pijshëm, shkak reshjet atmosferike

KRU ‘Prishtina’ paralajmëron reduktime të ujit të pijshëm, shkak reshjet atmosferike
Vërshimet dhe dëmet në Fushë Kosovë /Foto: Ridvan Slivova

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se do të ketë reduktim të ujit të pijshëm në Fushë Kosovë, Drenas dhe Obiliq.

Reklama

Sipas KRU-së, këto reduktime do të janë si pasojë e reshjeve të dendura atmosferike.

“Si shkak i reshjeve të dendura atmosferike, kemi sërish ngritje të turbullirës së ujit në kanalin e Ibër Lepencit. Impianti i trajtimit të ujit në Shkabaj nuk ka mundësi teknike të trajtoj ujin për pije. Si pasojë e kësaj, Fushë Kosova dhe Drenasi do të ketë reduktime të ujit të pijshëm. Fushe Kosova sot nga ora 10:00 dhe do zgjasë deri në orën 15:00. Me reduktime janë edhe Drenasi dhe Obiliqi”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, thuhet se reduktime do të ketë edhe për konsumatorët e Kodrës së Trimave dhe Mirditës.

“Si shkak i mungesës së ujit nga ITU Shkabaj është evidente ndikimi i mungesës së ujit të pijes edhe për konsumatorët e Kodrës së Trimave dhe Mirditës. Kodra dhe Mirdita me ndërprerje 00:00 deri 05:00”, përfundon KRU-ja. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

Korporata Rugove
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
Ejani festojmë bashkë ditëlindjen e parë të Vitaland – Sot krejt kemi me u kënaq

Ejani festojmë bashkë ditëlindjen e parë të Vitaland – Sot krejt kemi me u kënaq

Vitaland
Loja që po bën të gjithë të marrin pjesë

Loja që po bën të gjithë të marrin pjesë

Petrol Company
Murati i reagon Ramës me një shprehje gjermane: Ai momenti kur ty të vie turp për të bëmat e tjetrit

Murati i reagon Ramës me një shprehje gjermane: Ai momenti kur ty të vie turp për të bëmat e tjetrit

Ekonomi
Kalo në kategori