LAJMI I FUNDIT:

Kovaçevski – Olçak: Philip Morris rrit investimet në fabrikën e duhanit në Prilep

Kovaçevski – Olçak: Philip Morris rrit investimet në fabrikën e duhanit në Prilep

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, gjatë vizitës së tij të punës në New York, u takua me kryeshefin e Philip Morris, Jacek Olczak.

Në takim u vlerësua se Republika e Maqedonisë së Veriut po zhvillohet në një vend me klimë atraktive për investime, pas integrimit në NATO dhe me perspektiva të hapura për anëtarësim të plotë në BE në një proces dinamik, i cili ofron një nga kushtet kyçe për investitorët, një klimë e qëndrueshme dhe e parashikueshme investimi.


U diskutua për investimet e rëndësishme të kompanisë Philip Morris në Fabrikën e duhanit SHA Prilep, në kuadër të partneritetit strategjik të kompanisë me famë botërore dhe fabrikës, gjatë së cilës u themelua kompania e përbashkët Philip Morris Tobacco Faktory AD Prilep (FMTKP).

U theksua rëndësia e rritjes së investimeve të Philip Morris në modernizimin e prodhimit në Kombinat, e cila filloi prodhimin e një numri në rritje të markave nga portofoli i “Philip Morris International”.

Gjithashtu, që nga korriku i këtij viti, eksporti i markave që përveç vendit, tani po tregtohet edhe në Armeni, Shqipëri, Mal të Zi, Bosnje-Hercegovinë, Serbi dhe pritet zgjerimi i eksporteve në Bashkimin Evropian./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Kalo në kategori