0Shares

Koalicioni parazgjedhor LDK-AKR-Alternativa në zgjedhjet e 11 qershorit ka arritur të renditet e treta në Komunën e Prizrenit, me 9.844 vota ose 17,33%.

I nominuari për kryeministër nga ky koalicion, Avdullah Hoti ka siguruar 5,613 vota.

Ndërsa me nga mbi 3 mijë vota janë Haxhi Avdyli dhe Vjosa Osmani.

Anëtar i ri i LDK-së, Driton Selmanaj ka mbledhur 2,388 vota ndërsa Anton Quni 2,631, transmeton Indeksonline.

Më poshtë listat e plotë me numrin e votave për secilin kandidat:

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)