LAJMI I FUNDIT:

Këto janë lulet më të mira për t’i rritur në shtëpi

Këto janë lulet më të mira për t’i rritur në shtëpi

Asgjë nuk e tregon verën më shumë se një vazo e mbushur me lule të gjalla në tryezën tuaj të kuzhinës.

Reklama

Ju mund të ndihmoni në tkurrjen e karbonit duke e pajisur kopshtin tuaj me bimë të lulëzuara për t’i prerë për brenda.

“Ashtu si një kopsht i bukur, një rregullim i suksesshëm kërkon strukturë, përsëritje, interes dhe befasi, si dhe një kombinim të mirë ngjyrash dhe formash”, thotë fermeri-florist Jill Houston nga Little Park Flowers pranë Newbury në Berkshire.

Tri mënyra se si mund ta përdorni uthullën e mollës për lulet
Lexo po ashtu Tri mënyra se si mund ta përdorni uthullën e mollës për lulet

Më poshtë, Jill rekomandon bimët më të mira të lulëzuara për të mbushur vazot tuaja:

Dahlias

Hortensia

Tulipanët

Bozhure

Lule zile (Campanula)

Barishtet dhe bishtajat e farave

Mente (Nepeta)

/Telegrafi/