Është absolutisht e paimagjinueshme që t’i takoni botës së të famshmeve, por që të mos posedoni së paku një model me nënshkrimin Chanel!

Reklama

Në vend të parë theksohet pikërisht modeli i parë i çantës Chanel, i njohur si “2.55”, ilansuar në treg qysh në shkurt të vitit 1955.

Në të vërtetë, ky model i çantës ka shkaktuar skandal të plotë kur është shfaqur! – transmeton Telegrafi.

Përveçse ka pasur emër të pazakonshëm, tërësisht skandaloz ka qenë ajo që ka pasur zinxhir, duke u lënë femrave hapësirë të bëjnë me duar çfarë të dëshirojnë.

Këtu është edhe Chanel Classic, referenca e Karl Legerfeldit në modelin 2.55.

Reklama

Edhe pse sot ka modele midis zonjave të famshme që në fillim nuk do t’i njihnit si Chanel, është fakt që ky version është klasikë (në formë apo ngjyrëdiç më ndryshe) kryesore.

Reklama

Hidhjani një sy galerisë sonë dhe shikoni cilat ngjyra dhe forma të çantave Chanel bartin damat e famshme.

Nicky Hilton

Rihanna

Jessie J

Hilary Duff

Melanie Griffith

Kourtney Kardashian

Sarah Jessica Parker

Paris Hilton

Rita Ora

Kate Upton

Eva Longoria

Alessandra Ambrosio

Jessica Biel

Sharon Osbourne

Rosie Huntington-Whiteley

Katy Perry

Miranda Kerr

Khloe Kardashian

Miley Cyrus

Jennifer Aniston

Kris Jenner

Gwyneth Paltrow

Kim Kardashian

Irina Shayk

Lady Gaga

Reklama

Cameron Diaz

/Telegrafi/