LAJMI I FUNDIT:

Kështu duket një patentë shofer në Kinë – kroati tregon se si ia ndërruan emrin dhe mbiemrin

Kështu duket një patentë shofer në Kinë – kroati tregon se si ia ndërruan emrin dhe mbiemrin

Marrja e patentës së përkohshme të shoferit në Shangai është një odise burokratike e barabartë me kalimin mesjetar të Atlantikut – nuk e dini kurrë se ku do t’ju çojë rruga, sa kohë do të qëndroni në një vend dhe ku do të përfundoni.

Sipas recetës së mirë të vjetër socialiste, çdo hap, sado i vogël, duhet të ishte hedhur në një vend tjetër, gjë që nuk do të ishte një problem i tillë nëse ato instanca të trilluara (Zyra e Certifikimit të Përkthimeve të Çertifikuara të Leje Drejtimit të Huaja) nuk u shpërndanë në mënyrë të vrazhdë nëpër labirintin e pafund të qytetit të tretë më të populluar në tokë.


Pjesa më e madhe e dokumenteve është e panevojshme, pavarësisht se cili vend në botë është, por ajo që kinezët këmbëngulin është një marrëzi, raporton index.hr.

Domethënë, në vitin 2024 nuk mund të hyni në sistem pa një identitet të shkruar në gjuhën tradicionale.

“Pas një sporteli të mjerë, derivati fonetik i mbiemrit Buble u bë emri im”, thotë kroati Vedran Buble ndërsa dhe mbiemri i linjës familjare të vjehrrës (dinastia e parë perandorake e Kinës) u bë mbiemri im.

Kështu, për gëzimin e saj të padiskutueshëm, lindi dhëndri qesharak kinez Qin Bulei, Don Kishoti dalmat që do të kalojë shumicën e kohës në Kinë duke luftuar me mullinjtë e ndryshëm të erës. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
BMW prezanton X3-shin e ri, një version turbo-diesel mbetet në ofertë

BMW prezanton X3-shin e ri, një version turbo-diesel mbetet në ofertë

Auto
Qytetari nga Dragashi me ide gjeniale për ta mbrojtur veturën nga breshëri

Qytetari nga Dragashi me ide gjeniale për ta mbrojtur veturën nga breshëri

Auto
Nga Ferrari, Lamborghini e deri te Aston Martin e Porsche – OneLifeRally sjell veturat luksoze në Prishtinë

Nga Ferrari, Lamborghini e deri te Aston Martin e Porsche – OneLifeRally sjell veturat luksoze në Prishtinë

Auto
BMW thotë se Sedani i parë Elektrik M do të

BMW thotë se Sedani i parë Elektrik M do të "mundë gjithçka që keni parë ndonjëherë"

Auto
Tesla Cybertrucks u vandalizuan në Florida - në to ishin shkruar

Tesla Cybertrucks u vandalizuan në Florida - në to ishin shkruar "disa mesazhe të zgjedhura" për Elon Musk

Auto
Toyota tërheq nga tregu amerikan dy modele për shkak të një defekti në airbag

Toyota tërheq nga tregu amerikan dy modele për shkak të një defekti në airbag

Auto
Kalo në kategori