LAJMI I FUNDIT:

Katër të vdekur dhe 16 të plagosur pas shembjes së një ndërtese në Majorka të Spanjës

Katër të vdekur dhe 16 të plagosur pas shembjes së një ndërtese në Majorka të Spanjës

Katër persona kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë janë plagosur pasi një ndërtesë u shemb në një plazh në Majorka të Spanjës.

Bëhet e ditur se shtatë prej të plagosurve nga shembja e lokalit Medusa janë në gjendje shumë të rëndë.

Siç raportohet, zjarrfikësit janë parë duke u larguar nga ndërtesa me barela ndërsa ambulancat pritnin jashtë.

Policia lokale ka njoftuar se rasti është nën hetime.

Edhe kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, tha se ai po e monitoronte nga afër situatën dhe qeveria e tij do të jetë e gatshme të vendosë “të gjitha mjetet dhe personelin” në ndihmë.

“Dua të dërgoj ngushëllimet e mia për familjet e të ndjerëve dhe shërim të shpejtë për të lënduarit”, tha Sanchez.

Ndërkohë, presidentja e ishujve Balearik ku bën pjesë edhe Majorka, Marga Prohens, tha se ishte “tronditur” kur dëgjoi për shembjen.

“Gjithë përzemërsinë dhe ngrohtësinë time për familjet e katër personave që humbën jetën në këtë incident tragjik dhe u uroj shërim të gjithë të lënduarve”, tha Prohens.

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Evropa
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Kalo në kategori