Pamjet dramatike katër gra duke u zhveshur dhe goditur si ndëshkim pasi dyshohet se kanë kryer vjedhje nga një dyqan lokal në Pakistan – përpara se të “parakalonin” lakuriq nëpër rrugë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, grupi u akuzua për plaçkitje dyqanesh në Faisalabad, Punjab, dhe thuhet se ishin arrestuar nga vendasit.

Në video, gratë hyjnë në dyqanin ku punon një burrë dhe duket se heqin sendet nga raftet.

Në një video të mëvonshme, një nga gratë po qan ndërsa ulet në dysheme dhe kamera rrotullohet për të filmuar atë që po ndodh jashtë.

Një grua tjetër është tërhequr zvarrë nga tre burra nga kyçet dhe më pas është hedhur në dysheme pranë gruas së parë, ndërsa dukej dukshëm e mërzitur.

Reklama
Reklama

Ndërkohë, një grua e tretë është e zhveshur nga beli e poshtë, ndërsa gruaja e katërt – e cila është gjithashtu nudo – është rrahur me atë që duket të jetë një shkop.

Gratë po bërtasin dhe qajnë gjatë sulmit brutal dhe tentojnë të mbrohen me krahët e tyre.

Gratë thuhet se “parakaluan” lart e poshtë rrugës lakuriq për një orë përpara se policia e Punjabit të thirrej dhe të ndërhynte.

Pesë persona janë arrestuar në vendngjarje, por nuk dihet se kush është arrestuar dhe me çfarë akuzash. /Telegrafi/