LAJMI I FUNDIT:

Kasollet dhe pemët janë të dukshme – por a mund ta gjeni elefantin në pesë sekonda?

Kasollet dhe pemët janë të dukshme – por a mund ta gjeni elefantin në pesë sekonda?

Një iluzion optik mahnitës i ka lënë njerëzit “të kruajnë kokën” pasi i ka sfiduar të dallojnë një elefant të fshehur në pesë sekonda.

Por, përtej enigmës vizuale qëndron një pyetje më e thellë: çfarë zbulon shpejtësia juaj në zbulimin e elefantit për personalitetin tuaj?


Imazhi i trurit është krijuar nga një kanal që poston rregullisht teste psikologjike, iluzione optike argëtuese dhe gjëegjëza krijuese për 44 milionë abonentët e tyre.

Imazhi paraqet një skenë në dukje të zakonshme të një fshati të përbërë nga kasolle, zogj dhe pemë të ndryshme.

Por brenda thellësive të tij qëndron një elefant i kamufluar me zgjuarsi që pret të zbulohet. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Interesante
Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Interesante
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Një inxhinier i çuditshëm tentoi ta kthente një fshesë me rrymë në një mini motoçikletë

Një inxhinier i çuditshëm tentoi ta kthente një fshesë me rrymë në një mini motoçikletë

Fun
Temperaturat e ulëta -

Temperaturat e ulëta - "opsioni i fshehur" në makinën larëse që i than rrobat më shpejt

Interesante
Kalo në kategori