Aktorja holivudiane Jennifer Garner adhuron të ziejë, ndërkaq recetat e veta me dëshirë i ndan në rrjetin social Instagram

Këtë herë ka gatuar fiq të pjekur me djathë dhie dhe fëstëkë, transmeton Telegrafi.

Meqenëse fëstëkët janë shumë të shtrenjtë, ne ju propozojmë që t’i zëvendësoni me arra, bajame apo lajthi.

Nevojiten:

• fiq,
• uthull balsamike,
• fëstëkë,
• djathë dhie,
• kripë.

Përgatitja:

Pritni fiqtë përgjysmë dhe eliminoni kërcejtë, sipër tyre qitni uthull balsami dhe kripë.

Piqni në 100 gradë celsius dy orë. Pastaj shtoni pak temperaturën në 30 deri 45 minutat në vijim.

Fërgoni në tigan fëstëkët (apo lajthitë).

Kur fiqtë të jenë gati, zbukuroni me fëstëkë të fërguar, qitni sipër tyre edhe djathin e dhisë, pak balsam dhe një lugë mjaltë.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on Jun 27, 2019 at 3:52pm PDT

/Telegrafi/