0Shares

Përkushtimi i SHBA-së për Kosovën është rezultat i konsensusit dy partiak ka thënë ambasadorja amerikanë në Kosovë, Tracy Jacobson, e cila nuk parashikon ulje të fondeve për vitin 2013.

Në një intervistë për redaksinë serbe të Zërit të Amerikës, Jakobson e ka vlerësuar konsultimin e kryeministrit Thaçi me politikanë të nivelit qendror dha atij lokal si dhe raportimin e tij në Kuvend.

Sipas Jacobson, normalizimi i raporteve të Kosovës me Serbinë do të ndryshojë për mirë jetën e qytetarëve të të dy vendeve ndërsa platformën serbe për Kosovën e ka quajtur shpërqendrim i padobishëm. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)