LAJMI I FUNDIT:

‘Ishte padyshim një kurbë mësimi’ – Willow Smith pranon se rruajtja e kokës në moshën 12 vjeçare ishte gjëja më ‘radikale’ që ajo ka bërë ndonjëherë

‘Ishte padyshim një kurbë mësimi’ – Willow Smith pranon se rruajtja e kokës në moshën 12 vjeçare ishte gjëja më ‘radikale’ që ajo ka bërë ndonjëherë

Willow Smith ka zbuluar se rruajtja e kokës së saj ishte gjëja më ‘radikale’ që ka bërë ndonjëherë, pasi sfidoi babanë e saj Will duke i prerë flokët në moshën 12-vjeçare.

Duke folur për Glamour UK, 21-vjeçarja prindërit e së cilës janë Will dhe Jada Pinkett Smith, pranoi se i pëlqen të shohë “dritën që kërcen” nga skalpi i saj dhe e sheh atë si një “lakore të të mësuarit” pasi u rrit me një kuptim të ndërlikuar të bukurisë.

Willow, e cila fitoi famë botërore me këngën e saj hit “Whip My Hair”, pranoi se ajo sfidoi prindërit e saj duke zgjedhur të rruante kokën në shenjë proteste pasi vendosi të linte turneun e saj me Justin Bieber në 2012.

Reklama

Duke shpjeguar vendimin e saj drastik, ajo tha: “Më pëlqen të shoh një shkëlqim në skalpin tim, një kërcim drite… rruajtja e kokës është ndoshta gjëja më radikale që kam bërë në emër të bukurisë”.

Krijuesja e hitit “Wit A Minute” pozoi për fotosesionin “Glamour”, ku një nga veshjet shfaqte një figurë të mahnitshme me kostumin portokalli të kompletuar me detaje të vrimës.

Willow shtresoi pamjen me një xhaketë xhins dhe një fund të zi, ndërsa këmbët i futi në çizme të kuqe dhe geta të ngjashme.

Willow fillimisht e rruajti kokën pasi i tha babait të saj të famshëm se donte të linte turneun e saj ku po mbështeste Justin Bieber në vitin 2012. Por Willow kishte ende detyrime për performancën e planifikuar në Australi, dhe në shenjë proteste ajo rruajti kokën ndërsa familja e saj flinte një natë. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Femra

Më shumë
Nuk shkon askund pa sixhade faljesh dhe nuk e heq kurrë hixhabin: Si u bë autoritet manekinia Halima Aden

Nuk shkon askund pa sixhade faljesh dhe nuk e heq kurrë hixhabin: Si u bë autoritet manekinia Halima Aden

Psikoprofil
15 minuta, tre përbërës: Melhemi shtëpiak për fytyrë zbut lëkurën, rrafshon rrudhat!

15 minuta, tre përbërës: Melhemi shtëpiak për fytyrë zbut lëkurën, rrafshon rrudhat!

Këshilla Estetike
Stili i fshehur luksoz i Gwyneth Paltrow dominon edhe në sallën e gjyqit

Stili i fshehur luksoz i Gwyneth Paltrow dominon edhe në sallën e gjyqit

Moda
Bebja nuk duhet të pastrohet menjëherë pas lindjes

Bebja nuk duhet të pastrohet menjëherë pas lindjes

Për nënat
Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në Javen e Modës në Paris

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në Javen e Modës në Paris

Femra
Gjoksi i saj nuk ka qenë kurrë më ngushtë, një ngjyrë e re flokësh dhe një detaj i përdredhur në ijë

Gjoksi i saj nuk ka qenë kurrë më ngushtë, një ngjyrë e re flokësh dhe një detaj i përdredhur në ijë

Psikoprofil
Kalo në kategori