LAJMI I FUNDIT:

Ilustrimi që ju jep dhembje koke: Janë 12 pika, por është e pamundur t’i shihen të gjitha njëherësh

Ilustrimi që ju jep dhembje koke: Janë 12 pika, por është e pamundur t’i shihen të gjitha njëherësh

Shfrytëzuesit e internetit kanë mbetur të hutuar nga ky imazh, në të cilin janë 12 pika të cilat nuk mund të shihet në të njëjtën kohë

Rrathët e zi janë vendosur në tri kolona të ndryshme, që formohen nga vijat horizontale, vertikale dhe diagonale.


Megjithëse është e lehtë të vërehen ndaras, syri e ka të pamundur t’i kapë të gjitha njëherësh.

Sapo fokusi bie te njëri rend, të tjerat zhduken në mënyrë misterioze, transmeton Telegrafi.

“Provoni t’i shihni të gjitha, por jo për shumë gjatë sepse do të keni dhimbje koke”, është një koment për këtë ilustrim enigmatik. /Telegrafi/

Në këtë ilustrim janë 12 pika por eshte e pamundur te shihen te gjitha njeheresh foto 2

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Interesante
Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Interesante
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Një inxhinier i çuditshëm tentoi ta kthente një fshesë me rrymë në një mini motoçikletë

Një inxhinier i çuditshëm tentoi ta kthente një fshesë me rrymë në një mini motoçikletë

Fun
Temperaturat e ulëta -

Temperaturat e ulëta - "opsioni i fshehur" në makinën larëse që i than rrobat më shpejt

Interesante
Kalo në kategori