LAJMI I FUNDIT:

Hoti emëron Antigona Baxhakun këshilltare politike dhe drejtoreshë të Zyrës për komunikim me publikun  

Hoti emëron Antigona Baxhakun këshilltare politike dhe drejtoreshë të Zyrës për komunikim me publikun  

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ka emëruar Antigona Baxhakun këshilltare politike dhe drejtore të Zyrës për komunikim me Publikun.

Hoti në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se mediat do të jenë më afër se kurrë me Zyrën e Kryeministrit, pasi që Antigona me eksperiencën dhe gatishmërinë do të jetë adresa adekuate e informimit të saktë e të shpejtë.

“Ekipit tonë i bashkohet edhe Antigona Baxhaku!


Antigona do të jetë Këshilltare Politike dhe Drejtore e Zyrës për Komunikim me Publikun në Zyrën e Kryeministrit.

Me veprimtarinë e saj 22 vjeçare në jetën publike, me theks të veçantë në jetën mediale, konsideroj se ajo do të jetë një vlerë e shtuar për Qeverinë e Kosovës, duke qenë urë e fuqishme komunikimi dhe bashkëpunimi me mediat.

Mediat do të jenë më afër se kurrë me Zyrën e Kryeministrit, pasi që Antigona me eksperiencën dhe gatishmërinë e saj do të jetë adresa adekuate e informimit të saktë e të shpejtë”, shkruan Hoti. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Drejtësi
Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Lajme
Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Lajme
Shfuqizohet vendimi për kufizimin e qarkullimit të mjeteve më të rënda se 7.5 ton

Shfuqizohet vendimi për kufizimin e qarkullimit të mjeteve më të rënda se 7.5 ton

Lajme
Osmani dhe kancelari gjerman flasin për angazhimin e përbashkët në integrimin e euroatlantik të Kosovës

Osmani dhe kancelari gjerman flasin për angazhimin e përbashkët në integrimin e euroatlantik të Kosovës

Lajme
Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Lajme
Kalo në kategori