Grimi dhe gratë kanë pasur një lidhje të thellë për shumë vite. Gratë, gjithmonë kërkojnë hile për të përfunduar nevojat e tyre për bukuri.

Disa gra madje kanë pirë arsenik për të marrë atë shkëlqim në fytyrën e tyre, transmeton Telegrafi. A po kërkoni për disa hile të shpejtë për mirëmbajtjen e lëkurës dhe trupit?

Bright Side, është entuziazst të ndajmë këto hile bukurisë për vajzat që janë në një krizë kohe:

Një shpëtim për hijen e zezë në sqetulla është kombinimi i sodës së bukës dhe lëngut të limonit

Provoni të fusni në mikrovalë sfungjerin e grimit të zhytur në ujë me sapun, dhe do të kuptoni se cila ishte ngjyra e saj origjinale

Për buzë më të plota, aplikoni një hije të lehtë në mes dhe hapeni atë nga jashtë

Nuk duhet të shqetësoheni për lapsin e syve që është tharë

Mos e hidhni furçën tuaj të vjetër të rimelit. Përkuleni atë dhe përdorni këtë furçë të personalizuar për t’i lehtësuar gjërat

Bëni një përzierje vaji me aloe vera dhe vajin e arrës së kokosit për të zvogëluar shenjat pas lindjes

Para se të nënvlerësoni fuqinë e një luge, shiko më poshtë

Të thash fytyrën nuk është problem kur ke një filtër kafeje

Harroni rrathët e syve falë kubeve të akullit, trangujve dhe bananeve

 /Telegrafi/