LAJMI I FUNDIT:

Haxhiu: Sot u instalua një praktikë e rrezikshme në Kuvend

Haxhiu: Sot u instalua një praktikë e rrezikshme në Kuvend

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se praktika e sotme në Kuvendin e Kosovës, ku në mënyrë tinëzare u kalua mocioni për kalimin e buxhetit me procedurë të përshpejtuar, është e rrezikshme.

Reklama

Këto akuza ajo ia ka ngarkuar kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani.

Ajo ka thënë se kjo është një tradhti nga ana e shumicës ndaj opozitës.

“Kam qenë në takim dhe ajo që sot u instalu kryetare… ju keni ra në ndikimin e kujtdo qoftë. Ju sot keni instalu një situatë të jashtëzakonshme që është shumë e keqe. Ju tradhtuat, ngase po të donim mos me ardh ne e kishim shprehë në takim. Ju nuk ishit serioz në asnjë moment, por kontrabanduat”, tha ajo.

Ajo tha se AAK nuk është kundër buxhetit 2020, por kundër mosparashikimit të disa projekteve dhe mosndarjes së mjeteve për të mbuluar shpenzimet e Ligjit për Paga.

“Ne nuk e kemi problem buxhetin, por problemin e kemi pse nuk ka buxhet në Ligjin për Paga, pse janë tërheqë mjetet nga projektet që tashmë ishin planifikuar”, ka thënë ajo./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin –  asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin – asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Lajme
Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Siguri
Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Lajme
Kalo në kategori