LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj: Në mungesë të padrejtë, urime Pavarësinë çlirimtarëve që mbahen në Hagë

Haradinaj: Në mungesë të padrejtë, urime Pavarësinë çlirimtarëve që mbahen në Hagë

Ish-luftëtari i UÇK-së, Daut Haradinaj, në 14 vjetorin e Pavarësisë ka uruar bashkëluftëtarët, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin, që gjenden në Hagë.

Në një shkrim në Fcebook, Haradinajt shkruan se është i bindur që pafajësia e tyre do të dëshmohet nga gjykata.

“Në mungesë të padrejtë, urime Pavarësinë e Kosovës çlirimtarëve që mbahen në Hagë”.

“I bindur në pastërtinë e luftës tonë çlirimtare dhe në pafajësinë tuaj që besoj që shpejt do e vërtetojë drejtësia”, tha ai.

Ndryshe, të enjten, 17 shkurt, Kosova ka shënuar 14-vjetorin e shtetësisë së saj.

Kosova ka shpallur pavarësinë më 17 Shkurt të vitit 2008./Telegrafi/

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Lajme
Kurti: Nuk është mirë të thoni

Kurti: Nuk është mirë të thoni "Asociacioni po bëhet"

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Kalo në kategori