Guardiola me Cityn e tij mposht keq Barcelonën (Video)

Manchester City është treguar skuadër e barabartë dhe rivalizuese me Barcelonën, ndërsa në fund e ka mposhtur me rezultat 3-1.

Skuadra e Pep Guardiolas edhe pse nuk e kishte posedimin e topit në favor u tregua më e rrezikshme.

Barcelona kaloi e para në epërsi me golin e Lionel Messit që në minutën e 20-të.

Por City nuk u dorëzua dhe e barazoi në pjesën e parë. Ishte gjermani Ilkay Gundogan ai që shënoi në minutën e 40-të.

Pjesa e dytë ishte krejt ndryshe për qytetarët.

Njëri ndër lojtarët më të fortë të Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, shënoi një super gol nga goditja e dënimit në minutën e 51-të.

Në minutën e 74-të, Aguero ka humbur rast të mirë, ndërsa topin e rikthyer e ka shndërruar në gol Ilkay Gundogan me një goditje të fortë.

City pas kësaj fitoreje shkon në kuotën e shtatë pikëve, ndërsa Barcelona mbetet me nëntë pikë duke e shijuar humbjen e parë në Evropë. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Pep Guardiola i dërgon mesazh Thomas Mullerit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

“Unë përpiqem t’u shpjegoj të gjithëve se ai nuk është një person i keq”, ylli i Barçës flet për Vinicius