Është e sigurt të thuhet se kur Rihanna lansoi Fenty Beauty në fund të vitit 2017, ajo e bëri mjaft mirë.

Brenda 40 ditëve të para, marka raportohet se bëri 100 milion dollarë shitje dhe më domethënëse se kaq, ajo krijoi atë që tani është quajtur “Efekti i Fenty” me 40 nuancat e saj të fondatinës, duke i dhënë industrisë së bukurisë një goditje të madhe për të prodhuar më shumë ngjyra, për t’ju përshtatur të gjitha lëkurave.

Por, tani Fenty po merret me kujdes për lëkurën.

Rihanna i ka lënë adhuruesit në pritje për disa kohë, për ‘Fenty Skin’, por duket se pritja po i afrohet fundit.

Fenty Skin do të dal zyrtarisht në shitje në 31 korrik, me klientët e aftë të cilët regjistrohen në një listë të pritjes të hershme e cila do t’ju lejojë të blini produktet disa ditë më parë, më 29 korrik.

Sipas regjistrimit të linjës, ajo ka për qëllim kujdesin për lëkurën (kremra medicinale dhe jo medicinale, sapunin, kujdesin për trupin dhe produkte të kujdesit personal (duke përjashtuar kozmetikën me ngjyra, parfumet dhe produkte të tjerë vetëm me aromë) dhe pajisje shtesë që nevojiten për kujdes.

Pesë emrat e produkteve të përmendur në markën tregtare përfshijnë:

  • Buff Ryder
  • Instant Reset
  • Fat Water
  • Flash Nap
  • Hydra Vizor

Në një intervistë të kohëve të fundit me British Vogue , këngëtarja la të kuptohet përsëri se do të ketë një linjë për kujdesin e lëkurës, kur u pyet për lansimin tha: “Kujdesi për lëkurën, është e vërteta. Ajo ose funksionon ose nuk funksionon. Nuk ka ku të fshihet”.

Përndryshe, gjatë kësaj jave u krijua edhe një faqe zyrtare, e verifikuar, e quajtur Fenty Skin.

View this post on Instagram

#BeautyNews 🚨📰🖤 WoW! Who is ready for this… #FentySKIN ! 🙀✨L👀KS Like @fentybeauty has a new extension to their brand and is about to drop #Skincare . . #ComingSoon *will keep u updated . . . We love Fenty complexion products and lip care products, so this is definitely something we are happy to explore ✨💦 bring it on #Sephora What are your thoughts? XO #Trendmood THANK U for the beautiful update @doseof.c 😘 . . #makeupoftheday #motd #makeupoftheday #mua #ilovemakeup #makeup #makeupaddict #makeuplover #makeupblogger #makeuponpoint #onpoint #makeuplook #makeuplove #makeuptalk #makeuptutorial #makeuplover #makeupaddict #makeupaddiction #makeupdolls #onpoint #onfleek.

A post shared by TRENDMOOD (@trendmood1) on Jul 14, 2020 at 12:57am PDT

Duket se linja e saj për kujdesin e lëkurës është më në fund këtu, por albumi i saj i nëntë, ende jo. Nëse është diçka si bizneset e tjera që Rihanna ka (Fenty Beauty , Savage X Fenty dhe linjën e saj të veshjeve me LVMH, FENTY ), ia vlen të presësh. /Telegrafi/