LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë sinjale që ju jep trupi para periodave

Gjashtë sinjale që ju jep trupi para periodave

Çdo femër përjeton simptoma të ndryshme në një pikë të jetës së tyre, ndërsa çdo 1 në 20 gra kanë simptoma që janë mjaftueshëm të rënda sa për t’i penguar të vazhdojnë të jetojnë jetën normale

Reklama

Nëse deri më sot gjithçka që ju paralajmëronte ardhjen e periodave ishin dhimbjet e barkut, fryrja dhe luhatjet e humorit, na lejoni t’ju tregojmë disa indikatorë të tjerë.

Nëse i ndjeni, urime, nuk jeni shtatzënë pa dijeninë tuaj!

1. Po bën vrapin tënd të përhershëm dhe ngelesh pa frymë në gjysmë të rrugës

Fajin e kanë hormonet. Kjo ndodh fare pak përpara se të vinë periodat.

2. Thithkat janë të forta dhe duhet të vishni sutjena 24/7

Gjoksi bëhet i fortë, i madh, i ngritur dhe i ndjeshëm. Në pamje të parë duket perfekt, por sa keq që nuk zgjat shumë.

3. Krejt papritur ndiheni sikur do hiqni dorë nga një huq i keq

Konsumatoret femra të duhanit ka më shumë gjasa të heqin dorë para ardhjes së periodave.

4. Nuk e merrni dot veten nga “dita e këmbëve”

Keni një të nxirë që nuk shërohet apo nuk po merrni dot veten nga dhimbja e muskujve? Fajin e kanë periodat. Gratë shërohen më ngadalë nga dëmtimet e muskujve javën para periodave.

5. Ju hahet mish

Edhe nëse nuk ju pëlqen shumë të hani mish, dëshira për të ngrënë mish të kuq mund të jetë një nga shenjat paralajmëruese që do t’ju vinë periodat shumë shpejt.

6. Fiksoheni me peshoren

Ndiheni të fryra dhe të shëndosha, por disa gra nuk e lenë me kaq. Para ardhjes së periodave mund të fiksohen me kilet e tepërta, peshoren dhe imazhin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Moda
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Kjo është çështja në të cilën shumica e çifteve nuk pajtohen!

Kjo është çështja në të cilën shumica e çifteve nuk pajtohen!

Në çift
Syzet e mëdha të zeza që i duam: Zgjidhni ndër pesë variante stilesh

Syzet e mëdha të zeza që i duam: Zgjidhni ndër pesë variante stilesh

Aksesorë
Sheh në ëndërr veten sikur je shtatzënë, zbulo tani kuptimin e saj

Sheh në ëndërr veten sikur je shtatzënë, zbulo tani kuptimin e saj

Dua bebe
Yllka Brada prezanton koleksionin

Yllka Brada prezanton koleksionin "Unity" në 'Skopje Fashion Festival'

Femra
Kalo në kategori